Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 επισκέπτες και κανένα μέλος

Η φετινή σχολική χρονιά κλείνει με ένα βραβείο στον 3ο Παγκρήτιο Μαθητικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό της Στέγης "Βιτσέντζος Κορνάρος" της Σητείας για τον Όμιλο Δημιουργικής Γραφής του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου. Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά οι μαθήτριες και μαθητές του Ομίλου διακρίνονται στον συγκεκριμένο διαγωνισμό, που εμπνέεται από το έργο του κορυφαίου ποιητή της Κρητικής Αναγέννησης.

Η Μαρία-Νεφέλη Κορνηλίου, μαθήτρια της Β' Γυμνασίου, ξεχώρισε με το ποίημά της "Όλος ο κόσμος εσύ..." και απέσπασε το 3ο Βραβείο. Για την επιτυχία της θα βραβευθεί σε ειδική τελετή που διοργανώνει η Στέγη "Βιτσέντζος Κορνάρος" στην Σητεία στις 13 Ιουλίου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου, οι υπεύθυνες καθηγήτριες του Ομίλου, Χρυσή Χουρσάν και Μαρία Αθανασάκη και ο Διευθυντής, Αλέξανδρος Καμπαναράκης συγχαίρουν όλες τις μαθήτριες και τους μαθητές μας για τις προσπάθειές τους και ιδιαιτέρως την Μαρία-Νεφέλη Κορνηλίου για την επιτυχία και τη διάκρισή της.

20240605 102646