Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 21 επισκέπτες και κανένα μέλος

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι το email του παιδιού σας και μαθητή του σχολείου μας, του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου, στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, θα χρησιμοποιηθεί για την αποστολή των διορθωμένων εργασιών καθώς και εκπαιδευτικού υλικού των ψηφιακών τάξεων στις οποίες ανήκει ως χρήστης. Η αποστολή θα γίνεται από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τις ανάγκες της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης και μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς 2019-2020 διότι οι πλατφόρμες e-class & e-me έχουν περιορισμένες δυνατότητες.

Οδηγίες εισόδου στη σελίδα του ηλεκτρονικού ταχυδρομείο του ΠΣΔ:

1. Μπαίνετε στο webmail.sch.gr πατώντας στον ακόλουθο σύνδεσμο https://webmail.sch.gr
  2. Εισάγετε το username σας καθώς και τον κωδικό σας, τα οποία είναι τα ίδια με αυτά που χρησιμοποιείτε για την είσοδό σας στις πλατφόρμες e-me και e-class.
  3. Χρησιμοποιείτε το λογαριασμό του e-mail σας όπως άλλους λογαριασμούς που πιθανόν να έχετε στην κατοχή σας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Κοκοτσάκη Αντωνία

Διευθύντρια 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου