Α' τάξη

2Η Δραστηριότητα: ΚΟΥΙΖ ΕΜΠΕΔΩΣΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΜΙΝΩΙΚΟΥ

Ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα για να κάνετε την επανάληψή σας στην Ενότητα Β3 «Ο Μινωικός Πολιτισμό» :

1. Διαβάστε καλά τη συγκεκριμένη ενότητα από τις σελίδες 23-25 του σχολικού σας βιβλίου ή πατήστε ΕΔΩ (μπορείτε να αξιοποιήσετε και τους συνδέσμους στο διαδραστικό βιβλίο).
  2. Ξαναθυμηθείτε την παρουσίαση του μαθήματος πατώντας ΕΔΩ.
  3. Δείτε το σχεδιάγραμμα του μαθήματος πατώντας ΕΔΩ.
  4. Μετά μπορείτε να συμπληρώσετε την πρώτη δραστηριότητα από τις ασκήσεις εμπέδωσης που θα βρείτε στην παραπάνω ιστοσελίδα ή να πατήσετε ΕΔΩ για να μεταβείτε απευθείας στο κουίζ!

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η φόρμα θα δέχεται απαντήσεις έως ΠΕΜΠΤΗ: 16/04/2020 και ώρα 0.00π.μ.

?  Μπορείτε για να εμβαθύνετε στην ενότητα να παρακολουθήσετε τα βίντεο που θα δείτε μεταβαίνοντας στην ιστοσελίδα του μαθήματος (βλ παραπάνω βήμα 3).

? Στο τέλος, της ιστοσελίδας (βήμα 3) θα βρείτε βίντεο και δραστηριότητες για τον μινωικό πολιτισμό.

Καλή Επιτυχία!!!!!!!!

Φιολιτάκη Μαρία

1Η Δραστηριότητα: ΚΟΥΙΖ ΕΜΠΕΔΩΣΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΚΥΚΛΑΔΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

Ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα για να κάνετε την επανάληψή σας στην Ενότητα Β2 «Κυκλαδικός Πολιτισμό» :

1. Διαβάστε καλά τη συγκεκριμένη ενότητα από τις σελίδες 21-22 του σχολικού σας βιβλίου.
  2. Ξαναθυμηθείτε την παρουσίαση του μαθήματος πατώντας ΕΔΩ.
  3. Δείτε το σχεδιάγραμμα του μαθήματος πατώντας ΕΔΩ.
  5. Απαντήσεις στη φόρμα θα γίνονται δεκτές έως Παρασκευή 3 Απριλίου 2020 και ώρα 00.00 μ.μ.

Καλή Επιτυχία!!!!!!!!

Φιολιτάκη Μαρία