Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 29 επισκέπτες και κανένα μέλος

ΔΡΑΣΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΜΑΘΗΤΕΣ & ΓΟΝΕΙΣ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ 4ου & 50ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ.
ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Στο πλαίσιο των δράσεων μετάβασης από το δημοτικό στο γυμνάσιο την Πέμπτη 11 Ιουνίου στις 18:00, θα πραγματοποιηθεί  παρουσίαση  της δομής και λειτουργίας του γυμνασίου  στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του 4ου και 50ου Δημοτικού σχολείου σε ηλεκτρονική πλατφόρμα μιας και λόγω κορωνοιού δεν είναι δυνατόν να τους υποδεχτούμε στο χώρο του σχολείου μας.
 Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
  • 18:00 -18:15: Καλωσόρισμα. Ενημέρωση από την Διευθύντρια του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου Κοκοτσάκη  Αντωνία για τη Δομή και Λειτουργία του Γυμνασίου.
  • 18:15 -18:40: Παρουσίαση Προγράμματος Σπουδών βασικών μαθημάτων.
  • 18:40-19:00: Ενημέρωση από την Υποδιευθύντρια Αθανασάκη Μαρία για τις σχολικές δραστηριότητες. Παρουσίαση video.
  • 19:00: Παρουσίαση αποσπάσματος από το θέατρο σκιών «Ο Καραγκιόζης στο Γυμνάσιο» που εκπονήθηκε στο πλαίσιο προγράμματος πολιτιστικών θεμάτων από τους εκπαιδευτικούς Μπενέτου Σπ. και Χρηστάκη Κλειώ.
Θα ακολουθήσει συζήτηση.