Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος

ergo
Επίσκεψη στο Συμβούλιο της Ευρώπης στο Στρασβούργο στις αρχές του Δεκεμβρίου είναι το έπαθλο του 1ου βραβείου που απέσπασε η μαθήτριά μας της Γ' τάξης Τσακαλάκη Μαρία στον μαθητικό διαγωνισμό κάρτας του πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ KA3 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κρήτης  με τίτλο « Adapting Learning in Inclusive Communities and Enviironment » στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας και που θέμα έχει την ανάπτυξη δεξιοτήτων θετικής κοινωνικής συμπεριφοράς.
Η κάρτα  είχε τίτλο Solidarity now! Αλληλεγγύη τώρα! και ήταν εμπνευσμένη από τους κατατρεγμένους πρόσφυγες της Συρίας!
Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια και στους εκπαιδευτικούς της παιδαγωγικής ομάδας του προγράμματος που αποτελείται από τη Διευθύντρια Κοκοτσάκη Αντωνία, Αθανασάκη Μαρία,Υποδιευθύντρια και Σηφάκη Αικατερίνη, εκπαιδευτικό πληροφορικής.
 Επίσης, ευχαριστούμε πολύ την Προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων ΠΔΕ Κρήτης, Αρετή Βουράκη για την πολύτιμη βοήθεια της και καθοδήγηση!
foto al

Council of Europe logo 2013