Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 13 επισκέπτες και κανένα μέλος

ΘΕΑΤΡ4

Ένα μικρό δείγμα από τις δράσεις που πραγματοποιήθηκαν από τη Θεατρική Ομάδα του Σχολείου μας, «το 11ο παίζει ? ΘΕΑΤΡΟ», το τρέχον σχολικό έτος 2018-2019, αλλά και μια γεύση από την θεατρική παράσταση, με τίτλο "Διδασκαλία Ηλιθίων", η οποία βασίζεται σε μια διασκευασμένη απόδοση του σεναρίου του Ν. Σάιμον με τίτλο "Oι ηλίθιοι", είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι παρευρέθηκαν στην Παρουσίαση των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων. Η παρουσίαση πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο Φυσικής Ιστορία, την Τετάρτη 22 Μαΐου 2019. Εκτός από το θεατρικό δρώμενο και την ψηφιακή παρουσίαση των δράσεων της Θ.ΟΜ., παρουσιάστηκε και poster με τα έργα των μαθητών-μελών της Ομάδας, τα οποία εκπονήθηκαν υπό  την καθοδήγηση της κας Μ. Δασκαλάκη και σύμφωνα με την τεχνική δημιουργικής γραφής, "Black-Out Poetry". Εκ μέρους της Θ.ΟΜ. ευχαριστούμε όλους, όσοι παρευρέθηκαν στην παρουσίαση του Πολιτιστικού Προγράμματός μας και κυρίως την κα. Αγγελική Ζαχαράτου, για την ευκαιρία που μας έδωσε αλλά και για τη στήριξη και καθοδήγησή της σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Σας περιμένουμε στην τελευταία παράσταση, στις 23 Ιουνίου 2019.

ΘΕΑΤΡ3

ΘΕΑΤΡ1