Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ TΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

Η Διευθύντρια του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από  τουριστικά γραφεία  για τη διοργάνωση της εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Α΄, Β΄, Γ΄ Γυμνασίου που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας  την Πέμπτη 18 Απριλίου στη περιοχή των Χανίων.

Το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής επίσκεψης έχει ως εξής:

• ? 8.30 πμ έως 10.30 πμ.: Αναχώρηση από το σχολείο με λεωφορείο για την πόλη του Ρεθύμνου. Παραμονή στο Ρέθυμνο για μία (1) περίπου ώρα.
  • ? 10.30 πμ έως 2.30 μμ.: Αναχώρηση για την πόλη των Χανίων όπου και θα γευματίσουμε.
  • ? 2.30 μμ έως 3.30 μμ.: Επίσκεψη στους τάφους των Βενιζέλων στο Ακρωτήρι Χανίων.
  • ? 3.30 μμ. έως 5.00 μμ.: Επίσκεψη στην Γεωργιούπολη.
  • ? 5.00 μμ έως 7 μμ.: Αναχώρηση για Ηράκλειο και άφιξη στο σχολείο μας περίπου στις 7 μ.μ.

Στην εκδρομή προβλέπεται να συμμετέχουν περίπου 190 μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων και 10 συνοδοί καθηγητές.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή με ΦΠΑ ανά λεωφορείο.

Με την προσφορά θα κατατεθεί απαραίτητα από το ταξιδιωτικό γραφείο και υπεύθυνη δήλωση κατοχής του ειδικού σήματος λειτουργίας τουριστικού γραφείου, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ. Τα λεωφορεία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές και προϋποθέσεις  ασφάλειας για μεταφορά μαθητών (ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλό­τητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ζώνες ασφαλείας, ελαστικά σε καλή κατάσταση, έμπειρος οδηγός, κλιματιζόμενο κλπ.)

Επιπλέον, στο φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει απαραιτήτως CD με την προσφορά σε ηλε­κτρονική μορφή (doc ή  pdf), ώστε να είναι εύκολη η ανάρτησή της στο διαδίκτυο.

Τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία καλούνται να υποβάλουν στη Διεύθυνση του Σχολείου σφρα­γισμένες προσφορές, το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 1/4/2012 και ώρα 11.00, που θα περιγράφουν αναλυτικά τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις επιπλέον ενδεχόμενες βελτιωτικές προτάσεις και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α 129287/Γ2/2011 (Β΄2769)  και τη σχετική νομοθεσία. Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει από την αρμόδια Επιτροπή την Δευτέρα 1/4/2012 στο Γραφείο της Διευθύντριας του 11ου Γυμνασίου Ηρακλείου.

Χρονάκη Φιλαρέτη